Menu Close Menu
کلنگ احداث دفتر نمایندگی نظام مهندسی ساختمان در مشگین شهر به زمین زده شد

دکتر سید هاشمی: طرح ساماندهی ترافیک مشگین‌شهر را نظام مهندسی تدوین می‌کند

دکتر سید هاشمی: طرح ساماندهی ترافیک مشگین‌شهر را نظام مهندسی تدوین می‌کند

در اکثر شهرستان‌ها سعی بر این است تا با همت خود مهندسان، ساختمانی در خور جایگاه و ارزشمند برای فعالیت احداث شود که در مشگین‌شهر نیز دومین ساختمان نظام مهندسی احداث خواهد شد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل گفت: طرح ساماندهی ترافیک مشگین‌شهر با تلاش و همراهی نظام مهندسی ساختمان تهیه و تدوین می‌شود و امیدواریم در تهیه طرح تفصیلی مشگین‌شهر و سایر شهرها از ظرفیت مهندسان و تخصص آنها بهره گرفته شود.

میر محمد سیدهاشمی در مراسم کلنگ زنی ساختمان دفتر نمایندگی شهرستان مشگین شهر اظهار کرد:  فرمانداران می‌توانند از ظرفیت مهندسان در شورای فنی، ترافیک و تهیه طرح‌های تفصیلی و جامع استفاده کنند و در سطح استان نیز استاندار اردبیل با توجه و عنایت ویژه به نظام مهندسی تلاش می‌کند تا در همه پروژه‌های عمرانی از توان علمی و تخصصی مهندسان عضو نظام استفاده کند.

وی افزود: مهندسان عضو نظام که اغلب تحصیلکرده دانشگاه‌های معتبر هستند با برخورداری از روحیه کار و تلاش شبانه‌روزی در خدمت گروه‌های مختلف و دستگاه‌های اجرایی هستند تا با افزایش توان ساخت و ساز کاستی‌ها و کوتاهی‌ها در این حوزه جبران شده و خلاها از بین برود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل در ادامه به ساخت مجموعه نظام مهندسی ساختمان در مشگین‌شهر اشاره کرد و افزود: در اکثر شهرستان‌ها سعی بر این است تا با همت خود مهندسان، ساختمانی در خور جایگاه و ارزشمند برای فعالیت احداث شود که در مشگین‌شهر نیز دومین ساختمان نظام مهندسی احداث خواهد شد.

سیدهاشمی تصریح کرد: با احداث این ساختمان که با نظارت هیئت امنا اجرایی خواهد شد، سعی بر این است تا کارگاه‌های آموزشی در این مجموعه دایر شده و در همه مراحل ساخت از طراحی و گودبرداری گرفته تا نماسازی نظرات و دیدگاه‌های مهندسان به صورت تخصصی مورد توجه قرار گیرد.

 

فلسفه نظام مهندسی ارائه خدمات کیفی به مردم است

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل گفت: فلسفه وجودی نظام مهندسی ساختمان ارائه خدمات کیفی به مردم است تا ساخت و ساز ایمن برای مردم اجرایی و عملیاتی شود.

میرمحمد سیدهاشمی اظهار کرد: تمامی ساخت و سازها باید با نظارت و کنترل نظام مهندسی ساختمان اجرایی و عملیاتی شود و از همین روی مهندسان تحصیلکرده و متخصص ما آماده ارائه خدمات به عموم شهروندان هستند.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود در این راستا از مشاوره‌های فنی و مهندسی در ساخت و ساز که توسط نظام مهندسی ساختمان ارائه می‌شود، بهره گرفته و در کنار این امر حق و حقوق مهندسان شریف و تلاشگر نیز مورد توجه و صیانت قرار گیرد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل با قدردانی از همراهی فرمانداران، اعضای شوراهای شهر و شهرداران در مناطق مختلف استان برای کمک به مجموعه نظام مهندسی ساختمان گفت: شایسته است از همراهی و تلاش مدیر کل راه و شهرسازی استان و معاونت املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی در واگذاری زمین در مشگین‌شهر برای احداث ساختمان نظام مهندسی قدردانی کرده و این تعامل را قدر بدانیم.

سیدهاشمی افزود: سازمان نظام مهندسی ساختمان همواره در کنار شورا و شهرداری بوده و امیدواریم در احداث این ساختمان از مزایای صدور پروانه و سایر امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای احداث ساختمان مشکین‌شهر بهره بگیریم.

وی بیان کرد: ساختمان‌های نظام مهندسی اغلب به صورت هیئت امنایی اجرایی و عملیاتی می‌شود که در مشگین‌شهر نیز سعی بر این است تا با بهره‌گیری از توان مهندسان باسابقه و معتمدان به صورت هیئت امنایی نقشه‌ها تهیه و تدوین شده و از همراهی شورا و شهرداری در صدور پروانه ساختمانی استفاده کنیم.

اشتراک گذاری
ثبت دیدگـاه
Captcha
دیدگاه های کاربران