Menu Close Menu
رئیس اتاق بازرگانی اردبیل در صد و یکمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی؛

حذف ارز ترجیحی به ضرر تولیدکنندگان نیست

حذف ارز ترجیحی به ضرر تولیدکنندگان نیست

حسین پیرموذن در صد و یکمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی گفت: واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی فکر نکنند که حذف ارز ترجیحی و اصلاحات اقتصادی به ضرر آنها است و قطعا تاثیر مثبت این اتفاق را در اقتصاد کلان کشور خواهیم دید.

حسین پیرموذن در صد و یکمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در محل سالن کنفرانس اتاق بازرگانی، گفت: واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی فکر نکنند که حذف ارز ترجیحی و اصلاحات اقتصادی به ضرر آنها است و قطعا تاثیر مثبت این اتفاق را در اقتصاد کلان کشور خواهیم دید.

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل افزود: واحدهای تولیدی استان اردبیل و بسیاری از استان‌های کم‌برخوردار از ارز ۴۲۰۰ تومانی اصلا بهره‌مند نمی‌شدند و شاید فقط یک یا دو واحد می‌توانستند از این ارز استفاده کنند، در نتیجه سود ارز ترجیحی تنها به جیب رانت‌خواران بزرگ وارد می‌شد.

وی تاکید کرد: امروز اولین روز جراحی اقتصاد ایران است، رسانه‌های خارجی در این مورد تبلیغات منفی می‌کنند اما اینطور نیست که از امروز یارانه قطع شود، بلکه از امروز یارانه به صورت هدفمند و مستقیم به جیب مردم می‌رود و رانت‌خواری‌های ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف می‌شود.

پیرموذن با اشاره به درخواست‌های بخش خصوصی درخصوص حذف یارانه ترجیحی، بیان کرد: در بخش خصوصی درخواست داریم که در اجرای این طرح ( یکپارچه کردن یارانه ها ) نظارت دقیقی  اتفاق بیفتد و بر قیمت‌ها و نحوه توزیع مواد غذایی مورد نیاز مردم نظارت شود و در دادن یارانه به قشر آسیب پذیر جامعه عدالت رعایت گردد و با یک مکانیزم دقیق همه مستحقین شناسایی شود و اگر احیانا کسانی که تاکنون نتوانسته اند ثبت نام کنند شرایط ثبت نام برای آنها نیز فراهم شود و تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی درخواست مهم دیگر ما است.

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل همچنین درمورد دستور دیگر این جلسه گفت: چند جلسه گذشته شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی درمورد بررسی قوانین مخل کسب و کار و رفع آنها برگزار شد که اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و بخش‌نامه‌هایی در رابطه با سازمان امور مالیاتی و تامین اجتماعی صادر شده و ادامه هم دارد که این اقدامات در تسهیل محیط کسب و کار تاثیر بسزایی خواهد داشت.

وی ادامه داد: دولت در جلسات کشوری شورای گفتگو سازمان امور مالیاتی و سازمان تامین اجتماعی را بیشتر مورد نقد قرار داده است و برای تسهیل محیط کسب و کار بیشتر روی این سازمان‌ها تاکید دارد و به نظر می‌رسد سیاست‌های تشویقی برای توسعه واحدهای صنعتی و تولید ، به این سازمان‌ها ابلاغ خواهد شد.

اشتراک گذاری
ثبت دیدگـاه
Captcha
دیدگاه های کاربران