Menu Close Menu
منافع شهر، خطِ قرمز چهره مردمی شورای پنجم

انصاری در مدارِ ثبات

انصاری در مدارِ ثبات

در صحن شورا حاج جواد، همان حاج جواد مورد انتظار شد. شخصیتی آرام، منطقی، پیگیر و مردمی که با صبر و حوصله تحسین‌برانگیز پای درد دل شهروندان نشست و هر آنچه در توان داشت برایشان گذاشت. او در 96 با رای سرنوشت سازش رای به ابقای لطف‌اللهیان در عمارت شهرداری داد و در دو سال آخر در مقام منتقد عملکرد شهردار تا پای عزل هم پیش رفت تا مهر تائیدی دوباره بر این باشد که منافع شهر، خط قرمز اوست. همین امر به اعتماد شورا در سال آخر انجامید و انصاری رئیس شورای شهر در سال آخر شد.

سی روز آنلاین/گروه جامعه:


پیشرفت سحرانگیز تکنولوژی در جهان معاصر با هرگونه مکث و تعلل بیگانه است. چیزی که امروز نماد ترقی است، فردا بوی ارتجاع و عقب‌ماندگی می‌دهد و بشر امروز سرمست از اختراعات خود به پیش می‌تازد. اما این یک روی سکه است. روی دیگر سکه افولِ اخلاق و سقوطِ انسانیت است. صحنه به صحنه جامعه امروز بوی رقابت ناجوانمردانه می‌دهد و «اخلاق» بزرگترین گمشده دنیای جدید است که روز به روز تحلیل می‌رود.

در این گیر و دار هستند افرادی که از این قاعده پیروی نمی‌کنند. آنهایی که همه چیز را برای خود نمی‌خواهند. خوشبختی خود را در ارتباط با خوشبختی سایر انسان‌ها تعریف می‌کنند و فارغ از هیاهوی لایک‌ها و فالوورهای مجازی، مهرشان به دل هم‌نوعانشان می‌نشیند.

ماکس وبر، جامعه‌شناس آلمانی، از نخستین متفکرین معاصر است که روی این مهم انگشت گذاشت. او از «منزلت اجتماعی» سخن به میان آورد و انسان‌هایی که با سبک زندگی شایسته قدر و قرب کنشگران اجتماعی را از آن خود می‌کنند، زیر لوای «گروه منزلتی» قرار داد که رسوخ به آن جز از دروازه دل شهروندان ممکن نیست.

در بعد محلی و پیرامون بحث حاضر «حاج جواد انصاری» ملموس‌ترین کارکتر برای ما اردبیلی‌هاست. مردی رئوف و خوش‌قلب که ید طولایی در دستگیری از اقشار فرودست جامعه دارد. بازاری خوشنام اردبیل که نمونه مجسم بازاریان معتبر دیروز در دنیای پرهیاهوی امروز است که سال‌هاست در دل شهروندان کهن شهر جا خوش کرده است. «حاج جواد» به پشتوانه همین سرمایه اجتماعی مثال‌زدنی‌اش، در انتخابات شورای پنجم شهر اردبیل، خود را در معرض انتخاب مردم قدرشناس قرار داد و نتیجه قابل تصور از صندوق درآمد. معتمد بازاریان و چهره به غایت مردمی به عنوان فردی فراجناحی با آرایی خیره‌کننده ردای وکالت مردم در پارلمان محلی را بر تن کرده بود.

در صحن شورا حاج جواد، همان حاج جواد مورد انتظار شد. شخصیتی آرام، منطقی، پیگیر و مردمی که با صبر و حوصله تحسین‌برانگیز پای درد دل شهروندان نشست و هر آنچه در توان داشت برایشان گذاشت. او در ۹۶ با رای سرنوشت سازش رای به ابقای لطف‌اللهیان در عمارت شهرداری داد و در دو سال آخر در مقام منتقد عملکرد شهردار تا پای عزل هم پیش رفت تا مهر تائیدی دوباره بر این باشد که منافع شهر، خط قرمز اوست. همین امر به اعتماد شورا در سال آخر انجامید و انصاری رئیس شورای شهر در سال آخر شد.

حالا این «چهره مردمی»  که بیش از سیاسیون، احزاب و خواص، با اقشار مختلف مردم نشست و برخاست داشته، با سرمایه اجتماعی فربه‌تر مجددا خود را در در معرض انتخاب مردم قرار داده است. تکرار «حاج جواد انصاری» به عنوان سرلیستِ دل شهروندان اردبیل، قابل‌انتظارترین رویداد انتخابات خرداد امسال است.

 

/در بازنشر این نوشتار از سی روز آنلاین امانتدار منبع انتشارباشیم/ 

 

 

 

اشتراک گذاری
ثبت دیدگـاه
Captcha
دیدگاه های کاربران