Menu Close Menu
چرا حضور صلواتی‌زاده در پارلمان محلی یک ضرورت است؟

سرهنگِ مردمی از جنس شفافیت

سرهنگِ مردمی از جنس شفافیت

حضور صلواتی‌زاده در پارلمان محلی می‌تواند زمینه‌ساز برچیده‌شدن بساطِ فساد در مدیریت شهری اردبیل شود. «چشم بیدار شورای شهر» با شخصیتی رسوخ‌ناپذیر که از یک سو کسی جرات طرح زد و بندهای مورددار را با وی نخواهد داشت و از سوی دیگر امکان فساد را از سایر منتخبان مردم در پارلمان محلی خواهد گرفت.

سی‌روز آنلاین/ گروه جامعه:

شورای شهر نماد مشورت و عقلانیت در سیستم مدیریت شهری است. حضور طیف‌های مختلف در شورا باعث می‌شود تا تصمیم‌های اتخاذ شده برای سرنوشت شهر براساس یک جامع نگری و پختگی گرفته شود. حضور عبدالرحمن صلواتیزاده، «سرهنگِ مردمی» از جنس شفافیت و جدیت، در شورای ششم می‌تواند بار شفافیت و عقلانیت شورا را به صورت جدی ارتقا دهد.

 

در شورای سوم، با ورود مرحوم سرهنگ اصلانیان به پارلمان محلی اردبیل، برندِ خاصِ سرهنگ مردمی شکل گرفت. تکرار چهره مردمی در شورای چهارم مهر تاییدی بر نگاه مثبت شهروندان اردبیل به افراد غیرسیاسی و کارکشته بود. اگرچه ورود سرهنگ‌های با دیدگاه‌های سیاسی این برند را تا حدود زیادی مخدوش کرد، اما زمان آن رسیده است که با حضور یک چهره مردمی دیگر از این قشر، وزانت و شفافیت و جدیت به پارلمان محلی برگردد.

 

سرهنگ صلواتی‌زاده شخصیتی جدی و منضبط دارد و اهل تسامح نیست. در شرایطی که خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها بروز انواع فساد را در مدیریت شهری اردبیل مخابره می‌کنند و وجهه دارالارشاد اردبیل در حال تخریب است؛ مواجهه جدی با فساد و ولنگاری را تنها می‌توان از چنین اراده محکم و استواری انتظار داشت.

 

تاکید بر شفافیت مالی در شعارهای انتخاباتی این کاندیدا، حاکی از شناخت دقیق و نگاه تیزبین به مسائل و مشکلات شهری است. بار مالی پل قدس بر دوش اقتصاد شهر اردبیل سنگینی می‌کند. عدم رعایت زمانبندی در اجرای این پروژه و سایر پروژه‌های شهری، علاوه بر ایجاد انواع مشکلات مالی و ترافیک باعث شده است تا سرمایه اجتماعی نهاد شهرداری به سرعت تضعیف شود. علاوه برآن تهاترهای مالی به یک معضل جدی در مدیریت شهر اردبیل تبدیل شده است.

 

صلواتی‌زاده از تباری برخاسته که حقوق عمومی را بر هر چیزی اولویت می‌دهد. نام محله معجز با نام این خانواده عجین شده است که خود موضوع نوشتاری دیگر است. این پیشینه تباری است که صلواتی‌زاده را برای ورود به چنین موضوعات چالشی و پیچیده‌ای مصمم کرده است.

 

حضور صلواتی‌زاده در پارلمان محلی از این حیث ذی‌قیمت است که می‌تواند زمینه‌ساز برچیده‌شدن بساط فساد در مدیریت شهری اردبیل شود. او «چشم بیدار» شورای شهر اردبیل خواهد بود. شخصیتی رسوخ ناپذیر که از یک سو کسی جرات طرح زد و بندهای مورددار که سبب تضییع حقوق بیت‌المال می‌شود را با وی نخواهد داشت و از سوی دیگر امکان فساد را از سایر منتخبان مردم در پارلمان محلی هم خواهد گرفت.

 

/در بازنشر این نوشتار از سی روز آنلاین امانتدار منبع انتشارباشیم/ 

اشتراک گذاری
ثبت دیدگـاه
Captcha
دیدگاه های کاربران