Menu Close Menu
چرا برند «صدشکر» پتانسیل تاریخ‌سازی در پارلمان محلی اردبیل را دارد؟

جوان اوّل شورا

جوان اوّل شورا

در روزگاری که به تعبیر کارل مارکس «پول همه چیز است» و هر آنچه که پیدا و ناپیداست با چند صفر بیشتر یا کمتر قابلیت معامله پیدا می‌کند، «اصالت» از معدود مقولاتی است که از بازی مشمئزکننده داد و ستد در امان مانده و قداست خود را حفظ کرده؛ این مهم، فصل ممیز «کاظم صدشکر» در کارزار انتخابات شورای شهر اردبیل است.

سی روز آنلاین/ گروه جامعه:

 

انتخابات شورای اسلامی شهر اردبیل در ادوار مختلف خود کاندیدای جوان کم ندیده؛ اما «تعدادِ قلیلی» را به خاطر سپرده است. «کاظم صدشکر» از آن دست جوانانی است که نیامده تا برود. مهمترین وجه تمایز صدشکر از هم‌سن و سال‌هایش، در «انگیزه ورود» به عرصه خطیر «وکالت مردم در پارلمان محلی» است.


گذار خیل کاندیداهای جوان اغلب با انگیزه‌هایی سلبی به ساختمان فرمانداری می‌افتد؛ انگیزه‌هایی همچون فرار از زیر سایه سنگین بیکاری! «صدشکر» برخلاف بسیاری از هم‌قطارانش، نه تنها برای اخذ ردیف استخدامی و گذران امورات شخصی خود چشم به جایگاه شورای شهر ندوخته بلکه سال‌هاست با اتکا به دانش معماری و توان مدیریتی خود، ضمن تبدیل شدن به الگویی برای سایر مهندسان جوان در عرصه حرفه‌ای، به یاریگیری اقشار آسیب‌پذیر و کودکان کار نیز پرداخته؛ آنچه که تا به امروز دستاویز کمپین انتخاباتی خود نکرده است.


«صدشکر» به عنوان دانش‌آموخته مهندسی معماری، در چهارمین دهه از زندگی خود با ایده‌ نو، برنامه پخته و انرژی سرشار سودای وکالت مردم دارالارشاد را در سر می‌پروراند. معمار جوان که از بطن خانواده‌ای اصیل برخاسته از «اصالتِ معماری اردبیل» می‌گوید. فرزند خلف خاندانی که نسل اندر نسل امضایش پای هنر چوب و معرق دارالارشاد است و آوازه‌ای به گستره پایتخت حسینیت تا حرم حضرت ابوالفضل‌(ع) دارد؛ برای احیای معماری اصیل اردبیل کهن،آستین بالا زده تا با ظرافت و حساسیت مثال‌زدنی که از صدشکرها سراغ داریم، سرگیجه را از بافت ناموزون شهرمان زدوده و هویت اصیل را به معماری اردبیل بازگرداند.


«احیای معماری اصیل اردبیل» شاید برای بسیاری شعاری دهان پرکن تلقی شده و ابزاری برای شوآف باشد، ولی همین وعده بزرگ از زبان کاندیدای منتسب به خاندانی که امتحانش را به خوبی پس داده، پذیرفتنی است. خاندانی که نامش با هارمونی در ساخت، توازن در بافت و زیبایی در ترکیب عجین است. خانواده‌ای که «اصالت» عنصر جداناشدنی آثارشان بوده و گوشه به گوشه دارالامان گواه این ادعاست.


«کاظم صدشکر» با افتخار به چندین قرن خدمت ماندگار خاندانش به شهر تاریخی اردبیل پا به عرصه انتخابات شورای شهر گذاشته تا با درانداختن طرحی نو تاریخ‌سازی کند. سرمایه اصلی صدشکر در این مسیر، دیوار بلند اعتمادی است که آجر به آجرش قدمتی به طول ده‌ها سال دارد. «مهندسِ جوان» بی‌اعتنا به جیغ و سوت کمپین‌های رنگانگ تبلیغاتی با ورود به عرصه انتخابات، نوستالژی بی‌بدیل اردبیلی‌ها را از قلب تاریخ این دیار فراخوانده و رایحه خوش اصالت را به مشام شهروندان رسانده تا نوید ظهور یک پدیده تمام عیار را داده باشد.

/در بازنشر این نوشتار از سی روز آنلاین امانت دار باشیم/

اشتراک گذاری
ثبت دیدگـاه
Captcha
دیدگاه های کاربران