Menu Close Menu
شهردار اردبیل:

توسعه فرهنگی و هنری مقدم بر توسعه خدمات شهری است

توسعه فرهنگی و هنری مقدم بر توسعه خدمات شهری است

شهردار اردبیل گفت: توسعه فرهنگی و هنری مقدم بر توسعه عمرانی و خدمات شهری است.

شهردار اردبیل گفت: توسعه فرهنگی و هنری مقدم بر توسعه عمرانی و خدمات شهری است.
حمید لطف‌اللهیان در بازدید از انجمن سینمای جوانان استان اردبیل با بیان اینکه توسعه شهر فقط با توسعه کالبد شهر اتفاق نمی‌افتد، افزود: توسعه شهر با ارتقای شاخص های فرهنگی و هنری رقم خورده و اگر بخواهیم دقیق اشاره کنیم، توسعه فرهنگی و هنری مقدم بر توسعه عمرانی و خدمات شهری است.
وی یادآور شد: شهرداری و شورای اسلامی شهر اردبیل برگزاری رویدادهای فرهنگی را فرصتی می‌داند برای توسعه اجتماعی شهر که طبیعتا این اقدامات باعث توسعه خدمات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی خواهد شد.
شهردار اردبیل از جشنواره فیلم، فیلمنامه و عکس «شورابیل» را به عنوان یک رویداد فرهنگی مهم نام برد و افزود: پروژه‌های سطح شهر با اولویت عناصر با ارزش اتفاق می‌افتد و عناصر با ارزش هر شهر و استانی مشخص است و اردبیل هم با داشتن مواهب طبیعی و تاریخی از موقعیت مناسبی برای رشد صنعت گردشگری برخوردار است.
وی ادامه داد : خوشبختانه شاهد برگزاری جشنواره فیلم و عکس شورابیل به عنوان مهمترین رویداد فرهنگی و هنری در سطح استان هستیم که این رویداد ضمن اینکه سرزندگی شهری و مشارکت نسل جوان و هنرمندان را فراهم می‌کند، منجر به توسعه شهری نیز خواهد شد.
شهردار اردبیل تصریح کرد: توسعه شهر بدون توجه به مقوله فرهنگ و هنر امکان پذیر نیست و اگر بخواهیم به توسعه شهر دست یابیم، باید توسعه فرهنگی و هنری را مقدم بر سایر محورها بدانیم.
لطف‌الهیان ادامه داد: قطعا جشنواره شورابیل فقط به دنبال جذب آثار هنری نیست بلکه به دنبال افزایش مشارکت شهروندان، بخش فرهیخته و نسل جوان در توسعه شهر است و این رویداد فرهنگی این فرصت را برای نسل جوان فراهم می‌کند که در توسعه شهر مشارکت بیشتری را از خود به نمایش گذارند.

اشتراک گذاری
ثبت دیدگـاه
Captcha
دیدگاه های کاربران