Menu Close Menu
رئیس اتاق اردبیل خبر داد:

مصوبات کمیته تسهیل اجرایی نمی‌شود

مصوبات کمیته تسهیل اجرایی نمی‌شود

عضو هیأت رئیسه اتاق ایران گفت: نباید به بهانه‌های مختلف نظیر ورشکستگی واحدهای تولیدی آنها را از تسهیلات کم‌بهره و سرمایه در گردش محروم کنیم چراکه برخی از واحدهای تولیدی استان اردبیل به دلیل شرایط خاص اقتصادی از توان و بضاعت چندان مناسبی برخوردار نبوده و در حد و توان معمولی قادر به ادامه حیات هستند.

حسین پیرمؤذن در جلسه کمیته اجرایی حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال که در اتاق اردبیل و با حضور معاون دادگستری، دادستان اردبیل و مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها برگزار شد، افزود:‌ ضروری است که این مصوبات و همچنین مصوبات کمیته حمایت قضایی به شکل دقیق و درست اجرایی و عملیاتی شود تا زمینه توانمندی واحدهای تولیدی و اقتصادی و پشتیبانی از سرمایه‌گذاران به شکل قانونی فراهم آید.

عضو هیأت رئیسه اتاق ایران ادامه داد: نباید به بهانه‌های مختلف نظیر ورشکستگی واحدهای تولیدی آنها را از تسهیلات کم‌بهره و سرمایه در گردش محروم کنیم چراکه برخی از واحدهای تولیدی استان اردبیل به دلیل شرایط خاص اقتصادی از توان و بضاعت چندان مناسبی برخوردار نبوده و در حد و توان معمولی قادر به ادامه حیات هستند.

بانک‌ها مشوق‌های حمایتی از واحدهای تولیدی را اعمال کنند

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل نیز در این نشست، گفت: بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی مشوق‌های حمایتی از واحدهای تولیدی را که در بودجه سالانه مصوب می‌شود، باید اعمال کرده و به اجرای آن پایبند باشند.

سید ناصر عتباتی افزود: برخی از بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی در اعمال این مشوق‌های حمایتی و ارفاق قانونی قصور و کوتاهی دارند که انتظار داریم دست از مقاومت در اجرای این قوانین صریح بردارند و به مصوبات قانونی مجلس و بودجه سالانه در حمایت از سرمایه‌گذاران و واحدهای تولیدی عمل کنند.

او تصریح کرد: اگر بانک یا مجموعه دستگاه اجرایی به این قوانین مصوب عمل نکرده و مغایر با آن زمینه تعطیلی واحدی را در استان اردبیل فراهم کند، قطعاً دادستان به‌عنوان مدعی‌العموم وارد شده و علیه بانک یا دستگاه مرتبط اعلام جرم خواهد کرد.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل گفت: در قانون مشوق‌های حمایت‌های و ارفاقی نظیر تبصره 35، بند «و» ماده 16 و بند «خ» در مجلس و دولت به تصویب رسیده و ضرورت دارد بانک‌ها و مدیران دستگاه‌های اجرایی بدون اعتراض و مقاومت در اجرای این قوانین نسبت به عملیاتی شدن آنها اقدام قانونی را انجام دهد..

عتباتی خطاب به مدیران بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی گفت: مردم امروز نگران ناامنی‌های روانی ناشی از سرقت و برخی از بزه‌ها هستند که ما اجازه نداریم با تعطیل کردن واحدهای تولیدی به تشدید این ناامنی‌های روانی کمک کنیم بلکه باید بدون تقابل با بانک‌ها و مدیران دستگاه‌های اجرایی زمینه حمایت همه‌جانبه از واحدهای تولیدی را فراهم کرده تا این مجموعه‌ها به تعطیلی کشیده نشوند.

او ضرورت اجرایی شدن دقیق مصوبات کمیته تسهیل و همچنین کمیته حمایت قضایی را یادآور شد و افزود: بدون تفسیر مدیران بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی موظف هستند این مصوبات را به شکل دقیق، شفاف و روشن و در جهت حمایت از تولید و اقتصاد مولد و همچنین اشتغال‌زایی عمل کنند و هرگونه قصور و کوتاهی در این زمینه بخشودنی نیست و دادگستری و مجموعه قضایی استان در این زمینه نظارت و همچنین با دقت عمل بیشتر به وظیفه قانونی خود عمل خواهد کرد.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: ما به‌صورت مکرر از واحدهای تولیدی در سطح استان بازدید می‌کنیم و در روزهای آینده نیز قرار است از گمرک استان نحوه صادرات و واردات و اعمال قوانین بازدیدی را از این مجموعه انجام دهیم که امیدواریم همه این اقدامات و برنامه‌ریزی‌ها منجر به تقویت تولید شود.

عتباتی در این جلسه همچنین به‌صورت صریح و شفاف به مدیرکل گمرکات استان دستور داد تا زمینه ترخیص 70 درصد مواد اولیه کارخانه ابزارسازی آرتا ماشین را از گمرک فراهم کند تا این مجموعه در آستانه سال جدید و در پرداخت حق‌وحقوق کارگران و فعالیت مجموعه خود با مشکلی روبه‌رو نشوند.

اشتراک گذاری
ثبت دیدگـاه
Captcha
دیدگاه های کاربران