Menu Close Menu
شهردار اردبیل:

یک درصد انحراف از بودجه نیز نداشتیم

یک درصد انحراف از بودجه نیز نداشتیم

46 میلیارد تومان در قالب پروژه‌های مشارکتی منابع برای شهرداری در نظر گرفته شده بود که ما بخشی از این پروژه‌های مشارکتی را تحقق بخشیدیم و بخشی را نیز قطعاً در سال آینده به انجام خواهیم رساند. 

شهردار اردبیل گفت: ما در بودجه سال 97 حتی یک درصد انحراف را نیز شاهد نبودیم و براساس بودجه تعریف شده از طرف شورای شهر پروژه‌ها و طرح‌هایمان را اجرایی و عملیاتی کردیم. 
 حمید لطف‌اللهیان  با اشاره به حجم بالای کار در ایام پایانی سال اظهار کرد: از اعضای شورای شهر اردبیل در بررسی بودجه،‌ متمم و همچنین لوایح ارسالی دیگر قدردانی می‌کنیم که در این روزهای پایانی سال که کار ما بسیار فشرده است، دستگیر و یاریگر ما بودند. 
وی با بیان اینکه هنوز چیزی تمام نشده و ما دفاتر هزینه‌ای و درآمدی خود را نبسته‌ایم، تصریح کرد:‌ ما تا اردیبهشت ماه فرصت داریم تا دفتر هزینه‌ها و درآمدهای خود را ببندیم و گزارش آن را به صورت کامل و به شکل ثبت شده به همراه تراز مالی به شورای شهر ارائه کنیم. 
شهردار اردبیل اسناد ارائه شده در قالب 263 میلیارد تومان منابع هزینه‌ای در متمم بودجه یک رقم موقتی اعلام کرد و گفت: قطعاً کارهای عمرانی بسیاری در شهرداری اردبیل انجام شده و طی ماه‌های آینده به انجام می‌رسد که ما قطعاً هم در بخش درآمدی و هم هزینه‌ای این ارقام را اعمال خواهیم کرد تا شاهد تحقق منابع درآمدی شهرداری در سه ماهه پایانی سال باشیم. 
لطف‌اللهیان در بخش دیگری از سخنان خود افزود: ما به صورت مرتب 167 میلیارد تومان منابع و بودجه جاری و هزینه‌ای خود را در قالب پرداخت حقوق و مزایای کارکنان و کارگران به شکل دقیق پرداخت کردیم و به هیچ وجه به دنبال کاهش و یا بلاتکلیف ماندن این منابع و ارسال آن به دیون نیستیم بلکه تلاش می‌کنیم تا مهلت مقرر که تا آخر اردیبهشت 98 است، مجموع هزینه‌ها و درآمدهای خود را به شکل دقیق و واقعی ثبت کرده و به شورا اعلام کنیم. 
وی بیان کرد: ‌به هیچ وجه کارهای عمرانی ما در رقم 30 میلیارد تومان اعلام شده در متمم خلاصه نمی‌شود بلکه بیشتر از این اسناد و صورت وضعیت پیمانکاران در دست ماست که در روزهای آینده نسبت به ثبت و اعمال آن در متمم اقدام خواهیم کرد. 
لطف‌اللهیان با بیان اینکه به هیچ وجه تداخلی در بودجه‌های جاری و عمرانی شهرداری انجام نشده است، اضافه کرد: ما حتی یک درصد نیز انحراف در بودجه را شاهد نیستیم و به صورت دقیق هم منابع جاری را که شامل پرداخت حقوق کارکنان و کارگران بوده، انجام دادیم و هم در اجرای پروژه‌های عمرانی متعدد فعالیت‌های چشمگیری را شاهد بودیم. 
وی ادامه داد: به هیچ وجه انحرافی در بودجه انجام نشده و اگر عضوی از شورای شهر کوچکترین انحرافی را پیدا کند، گردن ما در برابر قانون از مو نیز باریک‌تر است. 
لطف‌اللهیان در ادامه خاطر نشان کرد:‌ ما به شکل قانونی و درست به تکالیفی که شورای شهر در بودجه برای ما تعریف کرده بود، به آن عمل کردیم و سعی‌ و تلاشمان بر این بوده تا به شکل درست و واقع‌بینانه متمم بودجه 97 را تنظیم و برای تصویب به شورا ارسال کنیم. 
وی در مورد پروژه‌های مشارکتی نیز اظهار کرد: 46 میلیارد تومان در قالب پروژه‌های مشارکتی منابع برای شهرداری در نظر گرفته شده بود که ما بخشی از این پروژه‌های مشارکتی را تحقق بخشیدیم و بخشی را نیز قطعاً در سال آینده به انجام خواهیم رساند. 
لطف‌اللهیان تصریح کرد: ما از سال گذشته سعی کردیم تا ارقام پروژه‌های مشارکتی را نیز در داخل ارقام بودجه‌ای پیش‌بینی کنیم تا این پروژه‌ها و اجرای آنها قابل کنترل و رصد کامل باشد که این نشان از واقع‌بینی و صداقت شهرداری اردبیل است که می‌خواهد به صورت شفاف و دقیق آماری از پروژه‌های مشارکتی را نیز اعلام کند. 
وی تاکید کرد: دفاتر هزینه‌ای و درآمدی شهرداری بسته نشده و ما با توجه به اینکه متمم و بودجه را تکلیفی برای شهرداری می‌دانیم، سعی و تلاشمان بر این است تا به شکل دقیق اهداف بودجه و همچنین متمم را عینیت ببخشیم. 
شهردار اردبیل در ادامه به انتشار آگهی مزایده برای انتخاب پیمانکار در اجرای پروژه‌های خدمات شهری، عمرانی و فضای شهر اشاره کرد و گفت: ما از شورای شهر اجازه خواستیم تا با انتشار آگهی هر چه سریعتر پیمانکاران را انتخاب کنیم تا فضا و بستر اجرای سریع این پروژه‌ها در فصل کاری فراهم آید. 
لطف‌اللهیان در بخش دیگری از سخنان خود افزود: بیش از این نیروهای فصلی خدمات شهری، ‌فضای سبز و خدمات عمرانی از این محل حقوق دریافت می‌کردند که ما خواستار تفکیک این نیروها شدیم و به هیچ وجه قصد ما افزایش نیرو در مجموعه شهرداری اردبیل نیست. 
وی بیان کرد: شهرداری اردبیل با توجه به شرایط اقتصادی و انباشت نیرو نه تنها به دنبال جذب نیروی جدید نیست بلکه سعی می‌کند ساماندهی دقیقی را به این نیروها به ویژه نیروهای خدماتی انجام دهد تا براساس کارکردی که نیروها دارند،‌ حقوق و مزایای آنها براساس قانون کار پرداخت شود. 

اشتراک گذاری
ثبت دیدگـاه
Captcha
دیدگاه های کاربران