Menu Close Menu
رئیس اتاق بازرگانی اردبیل؛

بحران آب تولید محصولات کشاورزی را کاهش داده است

بحران آب تولید محصولات کشاورزی را کاهش داده است

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل از کاهش تولید محصولات کشاورزی به ویژه سیب‌زمینی در استان بر اثر بحران‌های آبی خبر داد.

حسین پیرموذن در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اردبیل گفت: با افزایش تنش‌های آبی تولید محصولات کشاورزی استان اردبیل در پنج سال گذشته رو به کاهش بوده است، به طوری که هر ساله ۱۰ درصد کاهش در تولید سیب‌زمینی داریم.

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل افزود: سهم کشاورزان از آب سدها کاهش پیدا کرده است و برای مثال امسال ۲ مرتبه اجازه آبیاری به کشاورزان داده شده است در حالی که این مقدار در سال‌های گذشته حداقل چهار مرتبه بود.

او تاکید کرد: سیب‌زمینی استان اردبیل از نژاد آگریا است که بهترین کیفیت را در ایران و حتی دنیا دارد و در بازارهای جهانی پرفروش‌ترین سیب‌زمینی به شمار می‌رود.

پیرموذن ادامه داد: به همین دلیل سیب زمینی استان اردبیل معمولا در انبارها نمی‌ماند و تمامی واحدهای صنعتی کشور که مواد اولیه سیب‌زمینی مصرف می‌کنند از این نوع سیب زمینی خریداری می‌کنند.

 رئیس اتاق بازرگانی اردبیل با اشاره به بخشنامه‌های نحوه تسویه بدهی بانکی تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران، گفت: انتظار می‌رود که بانک‌های عامل استان طبق بخشنامه‌های موجود نهایت همکاری را در راستای تسویه بدهی و‌ بخشش جرائم بدهکاران بانکی داشته باشند و از راه حل‌های قانونی در این راستا استفاده کنند.

 او همچنین با اشاره به تاثیرگذاری مصوبات جلسات شورای گفتگوی استان، بیان کرد: مصوبات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان در مورد قوانین مخل کسب و کار در سطح ملی مطرح شده و اتفاقات خوبی در این حوزه در حال رخ دادن است.

اشتراک گذاری
ثبت دیدگـاه
Captcha
دیدگاه های کاربران